O SOFAR

SOFAR (założona w 2012, wcześniej SOFARSOLAR) jest jedną ze spółek zależnych Grupy SOFAR w Chinach i specjalizuje się m.in. w pracach R&D, produkcji, sprzedaży i serwisie inwerterów sieciowych o mocy od 1kW do 7,5kW (mieszkaniowe), 10kW do 255kW (komercyjne), inwerterów hybrydowych od 3kW do 20kw oraz inteligentnych systemów do magazynowania energii.

SOFAR jest obecnie jedną z pięciu największych firm zajmujących się falownikami w Chinach, a sama marka uchodzi za jedną z najlepiej rozpoznawalnych w branży. SOFAR, posiadający certyfikaty ISO 9001 i ISO 14001 i zatrudniający ponad 600 pracowników, może pochwalić się ponad 100 osobowym, silnym zespołem R&D, którego kadra kierownicza ma ponad 10 lat doświadczenia w branży inwerterów fotowoltaicznych.

Naszym specjalistom udało się wprowadzić ulepszenia w obszarze technologii i oprogramowania oraz w sprzęcie i rozwiązać problemy, z którymi nie uporały się inne popularne marki. To np. dokładność wykrywania rezystancji izolacji, rezonans sieciowy w przypadku podłączenia wielu jednostek, zdalne monitorowanie – WiFi jako standardowa transmisja danych, ochrona antykorozyjna itp.

Inwertery SOFAR zainstalowano w ponad 60 krajach (m.in. w Polsce, Australii, Brazylii, Indiach, wielkiej Brytanii, Niemczech, Włoszech, Belgii, Hiszpanii, Holandii, Francji, Wietnamie, RPA, Pakistanie, Japonii, Korei, Chinach itd.). Spółki zależne firmy funkcjonują w wielu lokalizacjach: Shenzhen, Wuxi, Dongguan, Xinyang, Australia, Indie, Niemcy, Wielka Brytania i Włochy, a od 2020 roku również w Polsce

Dlaczego warto wybrać inwertery Sofar?

• Wszystkie inwertery SOFAR mogą gromadzić dane przez 25 lat (wewnętrzna karta SD).


• Wszystkie inwertery SOFAR można znaleźć w systemie PV Sol.


• Wszystkie inwertery i dystrybutory zostały ubezpieczone przez towarzystwo ubezpieczeniowe CHUBB.


• Wszystkie inwertery SOFAR zostały wyposażone w możliwość transmisji danych za pomocą WiFi.

• Serwis i wsparcie techniczne w Polsce.