20-10-2021

Pierwsze szkolenie Akademii SOFARSOLAR w RPA zakończyło się sukcesem

Akademia SOFARSOLAR pomyślnie zakończyła swoje pierwsze szkolenie w Republice Południowej Afryki. Gospodarzem szkolenia, które zostało zorganizowane we współpracy z lokalnymi partnerami SofarSolar AutoX i jej spółką zależną Rentech, był Tomasz Grnyo, Szef  Działu Technicznego EMEA i SOFARSOLAR Academy. Pomimo ograniczeń COVID, Grnyo mógł osobiście przebywać w RPA i szkolić uczestników z oddziałów AutoX w całym kraju, zarówno poprzez szkolenia stacjonarne, jak i webinaria.

Głównym celem tych szkoleń było przedstawienie wszystkich produktów SofarSolar oraz szczegółowe wyjaśnienie, jak je zainstalować – zwłaszcza systemy hybrydowe i magazynowania energii, które są bardzo poszukiwane w RPA. Do tej pory SofarSolar zainstalowała już ponad 10 MW, a liczba ta szybko rośnie, ponieważ coraz więcej osób w tym kraju – użytkowników fotowoltaiki – wybiera rozwiązania SofarSolar.

Tomasz Grnyo, Szef SofarSolar Akademii SOFARSOLAR wraz z przedstawicielami firmy Rentech

Ten projekt szkoleniowy dodatkowo umacnia obecność SofarSolar na rynku w RPA i jest zgodny z globalną strategią firmy dotyczącą rozwijania i utrzymywania bliskich relacji z partnerami i klientami. „Ponieważ coraz więcej osób zaczyna przyglądać się rozwiązaniom w zakresie magazynowania energii”, mówi Tomasz Grnyo, „niezbędne jest nauczenie naszych partnerów umiejętności potrzebnych do kompetentnego instalowania tych systemów. Szkolenia te nie tylko pogłębiają wiedzę pracowników/instalatorów/użytkowników ale także dają możliwość kontaktu z naszymi klientami.”

Projekt Rentech Solutions, wykorzystujący 3-fazowe falowniki hybrydowe SofarSolar i wysokonapięciowe jednostki bateryjne AMASS Store (HYD 5~20KTL-3PH i AMASS Store GTX 3000-H).

Akademia SOFARSOLAR organizuje tego typu szkolenia i webinaria, aby zapewnić naszym partnerom i klientom na całym świecie najaktualniejsze wiadomości (teoria) i umiejętności (praktyka) potrzebne do instalacji produktów SofarSolar.

Inne artykuły