16-07-2021

SofarSolar GmbH – rozwój w kierunki jak najlepszej obsługi klienta

Reutlingen, 16 lipca 2021 r. – SofarSolar GmbH od samego początku, koncentruje swoje działania na poprawie obsługi klienta i zapewnieniu jak najlepszego, lokalnego  serwisu. Wszystko po to, aby być jak najbliżej klientów i odpowiadać na bieżaco na ich potrzeby.

Dlatego, 1 lipca Michael Klimsch dołączył do SofarSolar GmbH jako Dyrektor serwisu, aby rozszerzyć i zoptymalizować obsługę serwisową w regionie EMEA. Jako certyfikowany inżynier elektryk Michael Klimsch wnosi ponad 20-letnie doświadczenie w branży elektronicznej i PV. Na swoich poprzednich stanowiskach zarządzał działami serwisowymi w różnych firmach zajmujących się fotowoltaiką.

Aby nadać nową dynamikę, a także wysłać silny i pozytywny przekaz naszym polskim klientom, w swoją pierwszą podróż udał się do Polski i poświęcił ją na ocenę obecnej sytuacji. Audyt obecnych działań i procedur pomoże w ulepszeniu i poprawie jakości obsługi serwisowej oraz nada nowy impuls do rozwoju działu wsparcia technicznego nie tylko w Polsce, ale także w całym Regionie EMEA.

Po dokładnym przeanalizowaniu obecnej sytuacji w Warszawie, Michael Klimsch potwierdził, że oddział w Polsce zostanie rozbudowany w najbliższym czasie. Rozpoczęto już intensywne działania w celu rekrutacji nowych specjalistów oraz znalezienia większej siedziby, odpowiadającej obecnym planom rozwoju.

Nowa lokalizacji pozwoli na stworzenie centrum napraw serwisowych oraz magazynu dedykowanego obsłudze serwisowej, aby wszelkie zgłoszenia mogły być zamykane w ciągu maksymalnie 72h.

Aby zapewnić najlepszą obsługę naszym klientom w całej Europie, zarówno serwisową jak i doradztwa sprzedażowego, planujemy zbudować sieć wsparcia technicznego oraz Serwis Partnerów, a także z pomocą naszych Country Managerów i lokalnych dystrybutorów być bliżej naszych klientów i wszystkich użytkowników produktów SOFARSOLAR.

W przypadku jakichkolwiek pytań i chęci uzyskania bliższych informacji, skontaktuj się z naszym zespołem serwisowym pod numerem +48 22 428 50 99 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej: service@sofarsolar.eu

Uzupełnieniem działań w kierunku poprawy obsługi serwisowej, jest Akademia SOFARSOLAR, która ma już swój ośrodek szkoleniowy w Rzeszowie, a kolejne ośrodki Akademii zostaną w najbliższym czasie utworzone w nowej siedzibie w Warszawie oraz w siedzibie głównej, w Reutlingen w Niemczech.

Działania Akademii, koncentrują się na szkoleniu zarówno nowych pracowników, ale w szczególności instalatorów w celu zapewnienia jak najlepszego zastosowania i wykorzystania produktów SOFARSOLAR, aby służyły długo i bezawaryjnie klientom końcowym u których będą zainstalowane.

Akademia SOFARSOLAR organizuje między innymi ogólne webinaria techniczne oraz praktyczne szkolenia dla instalatorów i partnerów serwisowych. Szkolenia organizowane są w komfortowych warunkach, w małych grupach (do 10 uczestników), aby każdy mógł czerpać z nich jak najwięcej. Każde szkolenie dostarcza mnóstwo praktycznej wiedzy i umiejętności potrzebnych do montażu i obsługi produktów SOFARSOLAR. Do tej pory Akademia SOFAR przeprowadziła pięć praktycznych szkoleń w Centrum w Rzeszowie oraz webinaria w języku polskim i angielskim, łączące setki uczestników z Polski i Europy.

Kolejne szkolenia „Certyfikowany instalator SOFARSOLAR – systemy on-grid” zaplanowano na 23 lipca i 6 sierpnia w Rzeszowie.

W sierpniu planujemy również nasze pierwsze praktyczne szkolenia dla „Certyfikowanego Instalatora systemów hybrydowych”. Aby się zarejestrować zapraszamy na naszą stronę internetową: https://solarbp.pl/szkolenia-stacjonarne/autoryzowany-instalator-sofarsolar-falowniki-sieciowe/

Ponadto, aby uczcić lato i skorzystać z energii słonecznej, a także promować naszą Akademię, planujemy w sierpniu „Dzień Otwarty” w naszym Centrum Rzeszowie, na którym podczas pikniku odbędą się prezentacje produktów SOFARSOLAR i naszych partnerów oraz będzie można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy między innymi o bezpieczeństwie instalacji PV. Więcej informacji wkrótce.

Harmonogram kolejnych webinariów można również znaleźć na naszej stronie na platformie ClickMeeting: https://sofarsolar.clickmeeting.com/ lub skontaktować się z nami pod adresem academy@sofarsolar.eu

O  SOFARSOLAR

SOFARSOLAR (założony w latach 2012-2013) jest jedną z pięciu największych firm produkujących falowniki w Chinach. Nasza firma specjalizuje się badaniach i rozwoju, produkcji, sprzedaży i serwisie sieciowych inwerterów o mocach od 1 kW do 255 kW  oraz inwerterów hybrydowych oraz baterii AMASS.

Nasza europejska siedziba, SofarSolar GmbH, została niedawno założona w Niemczech. Ta spółka zależna będzie zarządzać rozwojem rynków w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka), a także marketingiem i serwisem produktów SofarSolar.

Zdobywszy reputację dzięki niezawodności, wydajności i profesjonalizmowi, SofarSolar jest jedną z najbardziej uznanych na świecie firm w branży inwerterów oraz magazynowania energii. Posiadając certyfikaty ISO 9001 i ISO 14001, firma koncentruje się na badaniach i rozwoju oraz innowacjach, aby wprowadzać najlepsze produkty na rynek falowników fotowoltaicznych.

Jesteśmy zdeterminowani, aby dzięki technologii i innowacjom świat był mniej zależny od paliw kopalnych i wierzymy w ogromny potencjał energii słonecznej i odnawialnej. Naszym celem jest bycie liderem w transformacji energetycznej oraz zapewnienie jaśniejszej i bardziej ekologicznej przyszłości naszym dzieciom.

Inne artykuły