03-08-2021

SOFARSOLAR – przegląd urządzeń dodatkowych

Część I: Możliwości rozbudowy monitoringu w SOFARSOLAR.

Monitoring pracy falowników marki Sofar można doposażyć. Akcesoria dedykowane między innymi do tych inwerterów produkuje firma SOLARMAN. Każdy falownik można doposażyć między innymi:

– Stick Logger

Jeśli nie masz internetu w pobliżu instalacji, możesz zastosować alternatywne rozwiązanie do monitoringu – Solarman LSG-3 z kartą SIM (obsługuje GPRS, WiFi, 4G). Karta SIM może mieć pakiet danych nawet do 10 lat.

– Inverter Logger – od 1 do 10 urządzeń w zależności od wersji.

Rejestrator może łączyć się z wieloma falownikami za pośrednictwem interfejsu RS485/422, co umożliwia zbieranie wszystkich danych systemu PV z falownika. Tymczasem platforma zdalnego monitorowania w chmurze (SOLARMAN Portal) zapewnia wydajną obsługę danych dla rejestratora. Logger przesyła dane do platformy monitorującej przez WiFi/Ethernet/GPRS. Status w czasie rzeczywistym i dane historyczne można wyświetlać za pomocą wykresów, co umożliwia intuicyjne i jasne zrozumienie systemu fotowoltaicznego. Co więcej, niestandardowe alerty mogą natychmiast powiadamiać użytkowników o wszelkich usterkach lub usterkach za pośrednictwem wiadomości SMS i e-mail, co umożliwia zarządzanie systemem fotowoltaicznym w dowolnym miejscu i czasie, a także zwiększa wydajność pracy i znacznie zmniejsza koszty zarządzania.

– Pro Logger

Dedykowany do różnego rodzaju rozproszonych projektów fotowoltaicznych. Można uzyskać podgląd (GPRS/WiFi/4G/Ethernet) do 100 urządzeń z instalacji. Co więcej, dostarcza projektantom dużych instalacji, instalatorom, dostawcom usług O&M zaawansowane narzędzia w celu zwiększenia wydajności pracy i obniżenia kosztów zarządzania.

– DIN-Rail Logger

Logger może łączyć się z wieloma urządzeniami przez RS485/RS422/RS232 i inne interfejsy. Tymczasem platforma zdalnego monitorowania w chmurze (SOLARMAN Portal) zapewnia wydajną obsługę danych dla rejestratora. Logger przesyła dane do platformy monitorującej przez WiFi/Ethernet/GPRS. Status w czasie rzeczywistym i dane historyczne można wyświetlać za pomocą wykresów, co umożliwia intuicyjne i jasne zrozumienie systemu fotowoltaicznego.

Dzięki monitoringowi SOLARMAN masz możliwość podglądu swojej instalacji. Dodatkowo, w przypadku jakichkolwiek problemów ułatwi i przyśpieszy ewentualne działania serwisowe.

Urządzenia te dedykowane jest do naszych falowników. Dostępne są u naszych dystrybutorów.

W załączeniu zrzuty ekranu prezentujące aplikację Solarman.

Inne artykuły